Bir Narsistin Sahip Olup Ortaya Çıkmasından Korktuğu En Büyük Sırrı Nedir?

‘Bir narsistin en büyük sırrı nedir?’ sorusu sorulduğunda, narsist kişilerle tanışmış ve onları gözlemlemiş birçok kişi; bu gizemli kişilerin sırlarını ortaya döktü. Buyurun, bu sırlara beraber göz atalım?

Kaynak: https://www.quora.com/What-is-the-big…

Narsist kavramı; abartılı bir öz-önem duygusuna sahip, son derece benmerkezci olan kişileri tanımlamak için kullanılır.

Narsisizm, genellikle başkalarının zararına olacak şekilde kişinin kendisiyle ve kendi ihtiyaçlarıyla aşırı derecede meşgul olmasıyla tanımlanan benmerkezci bir kişilik tarzıdır. Peki, bu kişilerin etrafındaki insanlara kendilerini nasıl gösterdiklerinin farkında mısınız? Aslında oldukları kişiden farklı bir imaj çizmeyi seven narsistlerin gözlemlenen sırlarını listeledik?

1. Size, sizin onlara ihtiyaç duyduğunuzdan çok daha fazla ihtiyaç duyarlar. Daha açık olmak gerekirse, gerçekte kim olduklarını gizlemek için kullandıkları maske için size ihtiyaç duymalarıdır.

‘Peki, bu tam olarak ne anlama geliyor? Narsistin kimliği için size ihtiyacı vardır. Size, ilgili olduklarını, özel olduklarını ve kendi zihinlerinde diğerlerinden üstün olduklarını sürekli hatırlatan bir unsur olarak ihtiyaç duyarlar. Çoğu insan narsisistlerin neden sürekli narsisistik malzeme akışına ihtiyaç duyduklarının ardındaki ciddiyeti anlamaz. Buna ihtiyaç duyarlar çünkü bu olmadan aşağılık, kusurlu ve mağlup hissederler.’

2. Bir narsistle beraberseniz başlangıçta aşık olduğunuz kişi, aslında sizin yansımanızdan ibarettir.

Birçok kişi başlangıçta tanıştığınız kişinin aslında var olmadığını söyleyecektir ancak bu tam olarak doğru değildir. O kişi vardır çünkü öyleymiş gibi davrandıkları kişi aslında sizsinizdir. Narsisistler, ilişkinin başında yansıtma adı verilen bir şey uygular. Bu, çoğu zaman bir hedefin ruh eşiyle tanışmış gibi hissetmesinin nedenlerinden biridir çünkü birbirinize çok benziyorsunuzdur. Aslında bu, yalandan ibarettir.

3. Son derece güvensizdirler.

Narsistler genellikle kendilerini güçlü ve özgüvenli gösterirler. Ancak bu, yetersizlik ve düşük özsaygı hislerini gizlemek için bir maske olabilir. Başkalarının takdirini hak ettiklerini düşünürler ancak aslında bu övgülere layık olmadıklarına inanırlar. Üstün görünmek için manipülatif davranışlarda bulunup başkalarını kötü hissettirerek kendi kusurlarını gizler ve güç kazanırlar. Narsistlerin düşünceleri, arzuları ve planları; genellikle sinsi, karanlık ve manipülatiftir. Başkalarına karşı nefret dolu ve kinci olabilirler. İstismar içeren fantezileri ve yırtıcı cinsel arzuları olabilir.

4. Çoğunluğu kötü olan çok fazla gizli düşünceleri vardır.

Ayrıca bir dolapta ya da evlerinde bir yerde sakladıkları gerçek fiziksel eşyalar bulunabilir. Bu onların fiziksel dünyadaki en büyük sırrıdır. Araştırın. Bir yerlerde zulaları olabilir.

5. Sayısız sırları vardır.

Bir narsist, sırların güç olduğunu bilir. Bir narsist hakkında her şeyi, gerçeği ya da ‘gerçek hikayeyi’ asla bilemezsiniz. Bu bilgiye sahip olmak, size güç verir.  Bir narsistin çok fazla sırrı vardır çünkü çoğu zaman karşısındakini kaybetme korkusuyla gerçeği ondan gizler. Eğer sırlar kendileriyle ilgili ise bu sır ONLARIN sırrı olarak kalacaktır.

6. Eğer narsisti narsist olduğu ortaya çıkarılırsa veya sırlarından en az biri açığa çıkarsa inkar eder, saptırır ve ardından ona açtığınız tüm sırlarınızı sosyal medyada yayınlar.

Sizi toplum içinde rezil ederek de sizi yok etmeyi planlayabilir. Narsistin bu patlamayı yaşaması da sizin suçunuz olacaktır.

7. Bir narsistin en büyük sırrı, görkemli dış görünüşünün altında yatan güvensizlik, kırılgan öz saygı ve idealize edilmiş imajına uymama korkusudur.

Peki, sizin narsistlerle ilgili bildikleriniz neler? Böyle bir kişiyle hiç karşılaştınız mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x