Depremde Vefat Eden Suriyeli Dışında Diğer Tüm Cesetlerin Pis Koktuğunu Söyleyen Hoca Tepkilerin Odağında!

Mevlid-i Nebi Programı kapsamında Tahir Büyükkörükcü Cami’de cemaatle bir araya gelen Seyfullah Akyiğit isimli hoca, sohbetinde Hatay depreminde yaşanılan bir anı anlattı. Hatay depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın cansız bedenlerinin koktuğunu fakat bir tek kendisini ‘peygamber aşığı’ olarak tanımlayan Suriyeli kişinin kokmadığını söyleyen hoca, Gökhan Zan başta olmak üzere büyük bir kesimin tepkisini çekti.

6 Şubat tarihinde tüm Türkiye’de bir daha asla kapanmayacak bir yara açıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 büyüklüğündeki deprem, 11 ilde yıkıcı sonuçlara neden oldu.

Tüm Türkiye’nin yüreğini dağlayan depremde 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybederken yüzbinlerce vatandaşımız ise yaralandı. Milyonlarca kişinin etkilendiği depremin yaraları ise hala sarılmaya çalışılıyor.

Üzerinden 8 aya yakın bir süre geçmesine rağmen hala enkazların büyük bir çoğunluğunun kaldığı deprem bölgelerinden maalesef hala cansız bedenlerin çıkarıldığı iddiaları ise hepimizi derinden sarsıyor.

Hayatın tamamen durduğu deprem bölgelerinde acı hala dinmemiş, maddi ve manevi kayıplar herkesi perişan etmişti.

Hala içimiz yanarken Mevlid-i Nebi Programı kapsamında Tahir Büyükkörükcü Camii’de cemaatle bir araya gelen Seyfullah Akyiğit isimli hoca, sohbetinde yaptığı bir konuşmayla sosyal medyada gündem oldu.

Hatay’a cenaze yıkamak için giden hoca arkadaşlarının anlattıklarına sohbetinde yer veren Akyiğit “3-5 hafta geçti, cenazeleri yıkıyoruz. Tabii ki cenazeler kokmaya başladı. İçinden bir tane cenaze çıktı, hiç pis koku yok hatta içinden mis gibi koku geliyor. Araştırdık kim olduğunu…” diyerek sözlerine başladı.

Cenazesi diğerlerinin aksine mis gibi kokan kişinin ‘peygamber aşığı’ olarak bilinen bir Suriyeli’ye ait olduğunu söyleyen hoca, sosyal medyada tepki çekti.

O anları buradan izleyebilirsiniz 👇

Tepki gösteren isimlerin başında, deprem döneminde büyük çaba gösteren Hataylı futbolcu Gökhan Zan oldu.

Hemen ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

Peki siz bu sözler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x