Galatasaray’dan Nicolo Zaniolo açıklaması! ‘Bir tavrı yok’

Aston Villa’dan Galatasaray’a geri dönen Nicolo Zaniolo için çok sayıda Avrupa ekibi devreye girmişti. İtalyan futbolcunun geleceğine dair çarpıcı bir açıklama geldi.

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kırmızı, sarı-kırmızılı takımda geleceği merak edilen futbolculara dair soruları cevapladı.

Radyospor’a konuk olan Nihat Kırmızı, “Nicolo Zaniolo, Galatasaray’ın sözleşmeli futbolcusu, ‘oynamak istemiyorum’ demesi gibi bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Nicolo Zaniolo’nun geleceğinin henüz netlik kazanmadığını belirten Nihat Kırmızı, “Benim duyduğum kadarıyla Zaniolo’nun ‘Galatasaray’da oynamam’ şeklinde bir tavrı yok. Yazılan çizilen pek çok şey abartılabiliyor. Zaniolo şu anda bizim sözleşmeli oyuncumuz. Gelecek gidecek oyuncuların durumu masada. Şu anda Zaniolo kesin gidecek-kalacak diyemeyiz” açıklamasını yaptı.

Mauro Icardi’nin takımın temel parçası olduğunu vurgulayan Nihat Kırmızı, “Icardi’ye ilgi olması son derece normal. Dünyanın en önemli oyuncularında bir tanesi… Jenerasyonun en iyi golcülerinden bir tanesi… Sadece Arap kulüplerinden değil, pek çok kulüpten ilgi var. Ama şu anda benim bildiğim resmî bir teklif yok” şeklinde konuştu.

Avrupa’dan Barış Alper Yılmaz’a gösterilen ilgiye değinen Nihat Kırmızı şu ifadeleri kullandı:

“Barış Alper, Avrupa’nın konuştuğu bir oyuncu hâline geldi. Biz önümüzdeki dönemde de Barış Alper’den yararlanmak istiyoruz. Kulübümüze herhangi bir oyuncumuzla ilgili şu ana kadar ulaşan bir teklif yok. Ama Avrupa Şampiyonası’ndan sonra transfer meselesi daha çok netleşir. İnşallah bu sezon 5. yıldızı kazanmamızda bize çok yardımcı olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x