İsmail Saymaz’dan Zihni Çakır’ın iddialarına yanıt: Yalanını yiyeyim Zihni

Gazeteci Zihni Çakır‘ın, İstanbul’da lüks bir restoranda İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun‘un, aralarında İsmail Saymaz’ın da olduğu 12 kişiye yemek verdiğine dair iddiasına yanıt veren Saymaz, “Oradaydım evet” dedi. Neden orada olduğunu anlatan Saymaz, “Yalanını yiyeyim Zihni…” diye yazdı. 

Gazeteci Zihni Çakır, İstanbul büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’un İstanbul’daki lüks bir restoranda İsmail Saymaz’ın da aralarında olduğu 12 kişiyi ağırladığını iddia etti.

Çakır’ın “Masrafları İBB mi karşıladı?” diye sorduğu X paylaşımı şöyle:

“Cumartesi gece Kanyon AVM nin en lüks mekanı GINA restoranda minimum 12 kişinin oturduğu büyük bir masa. Murat Ongun’un ev sahibi göründüğü, İsmail Saymaz’ın yüksek sesle ders verircesine konuştuğu ve hepsi CHP üst yönetiminde yer almış “sosyal demokrat arkadaşların” oturduğu masada en pahalı şarap şişelerinin biri boşalıyor biri geliyor. Daha ilginci @Mrt_Ongun un ev sahipliğinde @ismailsaymaz ın ders verdiği masada “ülkenin nasıl yönetilmesi gerektiği” tartışıyor! Sayın @ekrem_imamoglu bu birbirinden pahalı şarapların birinin boşalıp ötekinin geldiği “ülkeyi kurtarma” masasının masraflarını @istanbulbld mi karşıladı?”

Saymaz: Evet oradaydım, yarına da yazıyorum

Çakır’ın paylaşımını alıntılayan gazeteci İsmail Saymaz ise şu yanıt verdi: “Dün oradaydım evet. Çünkü ‘Atatürk’ filminin basın gösterimindeydim. Masada Murat Ongun değil, Akşam gazetesinden Mustafa Kartoğlu, Yenişafak’tan Ali Saydam ve Prof. Ahmet Kasım Han vardı. Masada, Atatürk filmini konuştuk. Yarına da yazıyorum. Yalanını yiyeyim Zihni. Bir de A Haber’den Coşkun Başbuğ vardı, onu unutmuşum.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x